Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Bajkowa zima

Wczasie ferii zachęcamy do skorzystania z oferty Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Proponujemy 2 seanse bajkowe i 1 teatrzyk lalkowy. Rezerwacja biletów grupowych pod nr tel. 53 990 660.

Dla miłośników animacji przygotowaliśmy feryjną niespodziankę: w dniach 2 i 9 lutego wyświetlimy 2 bajki: 02.02.2023 – „Ups2. Bunt na arce”, 09.02.2023 – „Ainbo – strażniczka Amazonii”.

Obydwa seanse rozpoczną się o godzinie 10:00, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43). Rezerwacje biletów grupowych przyjmowane są telefonicznie, pod nr. tel. 533 990 660. Cena 5 zł / os.

7 lutego zapraszamy na teatrzyk lalkowy „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”, w wykonaniu grupy O! Teatr. Seans odbędzie się 7 lutego 2023, o godzinie 10:00. Rezerwacje biletów grupowych przyjmowane są telefonicznie, pod nr. tel. 533 990 660. Cena 10 zł / os.

„UPS 2. BUNT NA ARCE”

Rozhuśtana morską falą opowieść o sympatycznych zwierzakach, które przemierzają oceany na pokładzie Arki Noego. Tym razem nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z przezabawnymi zdarzeniami na statku, ale też z wulkanem, którego sejsmiczna aktywność zagraża żegludze.

Sytuacja wygląda na mocno przechlapaną, ale od czego są specjaliści od mokrej roboty? Pora wziąć sprawy w swoje łapki i płetwy i dać nura w sam środek morskiej przygody.

Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc.

Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

Termin 02.02.2023, Godz. 10:00, czas trwania: 85 min, wstęp 5 zł. Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43.

Oficjalny plakat bajki Ups 2, Bunt na arce, z motywem postaci bajkowych. Więcej informacji w tekście.

„AINBO – KSIĘŻNICZKA AMAZONII”

Inspirowana legendami opowieść o dorastaniu, magii i pierwotnej sile natury. Wspaniała lekcja przyjaźni i ekologii dla wszystkich, którym zależy na szczęściu i dobru naszej planety. „Ainbo – strażniczka Amazonii” to efekt współpracy twórców i producentów „LEGO. Przygoda”, oscarowego „Happy Feet: Tupot małych stóp, „Rodziny Adamsów”, „Kumby”, „Zambezii” oraz hitowych gier wideo „Days Gone” i „Destiny 2”.

W polskim dubbingu usłyszymy między innymi Marka Hucza i Jana Jurkowskiego – członków bijącej rekordy popularności Grupy Filmowej Darwin. Czarująca animacja, która przenosi widzów w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie królują mityczne stwory, a duchy przodków przybywają z zaświatów, by wyciągnąć ku nam pomocną dłoń.

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności.

Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

Termin 09.07.2023, godz. 10:00, czas trwania: 84 min, wstęp 5 zł. Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43

Oficjalny plakat bajki Ainbo strażniczka Amazonii, z motywem postaci bajkowych, w kolorystyce zieleni. Więcej informacji w tekście.

Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze – teatrzyk lalkowy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na teatrzyk lalkowy „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”, w wykonaniu Grupy O! Teatr”.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (5+) oraz wczesnoszkolnym (I-II klasa ). Bilety w cenie 10 zł, do nabycia bezpośrednio przed spektaklem, od godziny 09:30. Rezerwacja biletów zbiorowych w biurze MGOKIS Dobczyce, tel. 533 990 660 lub 12 27 16 757.

Przedstawienie uczy dzieci, dlaczego nie warto postępować egoistycznie i jak wiele warte są: przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka. Inscenizacja obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci. Jak w każdym spektaklu grupy O! Teatr, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.

W czasach, kiedy świat był jeszcze taki mały, że „na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni”, królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę, królewnę Marysię.

Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną, stała się samolubna, kapryśna i nieznośna wobec innych. Starzy rodzice postanowili wydać ją za mąż, licząc na to, że kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko kto chciałby mieć tak kapryśną i samolubną żonę?

Czy udało się odmienić królewnę i jaką rolę odegrał w tym czarny łabędź i lodowa góra, dzieci dowiedzą się w trakcie spektaklu.

Termin 07.02.2023, godz. 10:00. Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43

Oficjalny plakat bajki Ainbo strażniczka Amazonii, z motywem postaci bajkowych, w kolorystyce zieleni. Więcej informacji w tekście.
Plakat zajawkowy, dotyczący Bajkowej zimy. Na plakacie kadry z wyświetlanych bajek, więcej informacji w tekście.
Skip to content