Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Zaproszenie na wystawę prac Patryka Kuterbacha

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy prac Patryka Kuterbacha. Wernisaż, podczas którego będzie można zobaczyć m.in malarstwo portretowe, martwą naturę czy architekturę, odbędzie się 16 kwietnia, o godzinie 16: 30, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (ul. Szkolna 43, I piętro).

O autorze:
Patryk Kuterbach – z wykształcenia plastyk, ze specjalizacją projektowania graficznego; absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa, z tytułem montażysty filmowego. Rysunek od wczesnego dzieciństwa nie był mu obcy.

Początki artystycznej wędrówki zaczynał od kopiowania obrazów znanych impresjonistów, takich jak Monet, czy Franz Marc. Pomocna była w tym pamięć fotograficzna, która pozwala mu zbliżyć się do oryginalnych dzieł mistrzów. Szczególnie inspirowała go twórczość Olgi Boznańskiej oraz Stanisława Wyspiańskiego.

Pod okiem znanego w środowisku artystycznym grafika, Macieja Lerchera, szlifował swój warsztat w dziedzinie rysunku i grafiki. Był związany z różnymi instytucjami na terenie Krakowa, dla których tworzył różne projekty (m.in. Zakon Kapucynów, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie). Na indywidualne zlecenia tworzy grafikę użytkową (banery, plakaty, logotypy, wizytówki, etc.).

Ulubionymi tematami twórczymi Patryka Kuterbacha są architektura starych miast oraz portrety, natomiast ulubionymi narzędziami – cienkopis i węgiel. Tworzy także malarstwo olejne oraz malarstwo na szkle.

Jego prace wystawiane były w następujących miejscach:
2003 – Gencjana w Cieplicach (Jelenia Góra), malarstwo portretowe i martwa natura
2010 – Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum rysunki węglem i ołówkiem, portrety i architektura.


Prywatnie pracownik międzynarodowej firmy finansowej, fan motoryzacji, miłośnik muzyki.

Skip to content