Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

DOBCZYCKA MAJÓWKA 2023

Zapraszamy na DOBCZYCKĄ MAJÓWKĘ 2023. Podczas weekendu majowego (2-3 maja) przygotowaliśmy wspólnie z PTTK Oddział Dobczyce oraz Gminą Dobczyce moc atrakcji!

Przez dwa dni na wzgórzu zamkowym rozbita będzie osada rycerska, gdzie stacjonować będzie Krakowskie Bractwo Grodzkie.

W osadzie rodem ze średniowiecza odbywać się będą pokazy walk rycerskich czy nauka średniowiecznych tańców. Dodatkowo będzie można potrenować strzelanie z łuku, zagrać w gry typu bule czy poznać średniowieczną kuchnię.

Dodatkowo, 2 maja o 16:30, na malowniczo położonej scenie na dziedzińcu zamkowym z kameralnym koncertem pt. „Ktoś mnie pokochał” wystąpi Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce.

Atrakcji nie zabraknie także wieczorem. PTTK Oddział Dobczyce przygotowało NOC W MUZEUM w zamku i skansenie. W tym dniu te obiekty zwiedzać będzie można aż do 22:00 i nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji! Dzień zwieńczy teatr ognia na tle dobczyckiego zamku.

3 maja to tradycyjnie uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz oficjalne otwarcie sezonu turystycznego.

Barwny orszak królewski prowadzony przez Orkiestrę Dętą Dobczyce wyruszy o 10:00 spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach do Rynku. O godz. 10:15 rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza.

Organizatorami wydarzeń są: Gmina i Miasto Dobczyce, PTTK Oddział Dobczyce oraz MGOKiS Dobczyce.

Partnerami wydarzeń są: Orkiestra Dęta „Dobczyce”, Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce, Krakowskie Bractwo Grodzkie.

Oficjalny plakat Dobczyckiej Majówki 2023, z motywem dobczyckiego zamku. Kolorystyka zieleni, pomarańczy, bieli i czerwieni. Więcej informacji w tekście
Wycinek plakatu "Dobczycka Majówka 2023", z motywem dobczyckiego zamku. Więcej informacji w tekście.
Skip to content