Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Znamy laureatów X Powiatowego Konkursu Plastycznego „Folklor w duszy gra”

25 maja 2023 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach rozstrzygnięto X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Folklor w duszy gra” – Śląsk. Komisja w składzie: Małgorzata Molendys – artysta, bibliotekarz, Paulina Steliga-Gryglaszewska – malarz, artysta oraz Agnieszka Topór – instruktorka i choreografka tańców ludowych nie miała łatwego zadania. W konkursie wzięło bowiem udział aż 97 uczestników (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, podopieczni WTZ, DPS i ŚDS).

Region Śląska – to prawdziwa kolebka kultury i fokloru. Dzielimy go na Dolny Śląsk, Górny Śląsk oraz Śląsk Cieszyński. Z kolei ludność etnograficzną zamieszkującą obszar Śląska dzielimy na Bytomiaków, Górali Śląskich, Górzanów, Krawaków, Lachów Śląskich, Opolan, Raciborzan i Wałasów. Na nadesłanych do nas pracach obok kolorów i wzorów typowych dla regionu znalazły się także motywy etnograficzne, geograficzne, kulturowe i architektoniczne.

Komisja, podczas oceniania prac, zwróciła uwagę na zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę, ekspresję i wrażliwość plastyczną, ukazanie bogactwa i różnorodności regionu Śląska. Lista laureatów znajduje się w Protokole zamieszczonym na naszej stronie.

Część prac nie była zgodna z regulaminem – ze względu na wykorzystanie motywów i wzorów z innych regionów Polski (np. łowickie, kaszubskie, krakowskie), co mimo dużych walorów artystycznych wiązało się z dyskwalifikacją przez jurorów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie. Laureaci Nagród Głównych otrzymają nagrody i dyplomy, a laureaci wyróżnień – dyplomy i symboliczne upominki.

Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród odbędzie się 3 czerwca 2023. o godz. 15:00, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (ul. Szkolna 43, I piętro).

Fundatorami nagród jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Organizator nie odsyła prac ani nie wysyła nagród pocztą.

Zaproszenie na wernisaż pokonkursowy "Folklor w duszy gra". Śląśk, z motywem ludowym. Więcej informacji w tekście.
Skip to content