Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Festival Folklorico DE LOS PUEBLOS DEL MUNDO DE EXTRAMADURA z udziałem ZPiT Dobczyce

30 lipca 2023, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” wyruszył do słonecznej Hiszpanii, aby reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego festiwalu folklorystycznego. Wyjazd został poprzedzony pięciodniowym zgrupowaniem, w trakcie którego tancerze, grupa chóralna oraz muzycy szlifowali repertuar taneczny, muzyczny i wokalny, pod czujnym okiem instruktorów.

W czasie wielogodzinnej podróży autokarem do Hiszpanii, grupa reprezentacyjna z Polski, zatrzymała się na krótki odpoczynek we francuskiej miejscowości Sète. Podczas kilkugodzinnej przerwy, członkowie ZPiT mogli zrelaksować się na plaży, popływać w morzu, obejrzeć panoramę miasta rozciągającą się z punktu widokowego czy spróbować specjałów lokalnej kuchni, a przede wszystkim odpocząć przed dalszą drogą.

Pierwszy koncert podczas Festiwalu, polska grupa zatańczyła w niewielkim, urokliwym miasteczku Valencia del Mombuey (prowincja Bajadoz, Extramadura), przy akompaniamencie żywiołowej Kapeli ZPiT. Koncert adresowany był do mieszkańców miasta. Po występie gospodarze ugościli artystów z Polski hiszpańskimi specjałami.

3 sierpnia, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” wziął udział w Koncercie inaugurującym 36 Festival Folklorico de Los Pueblos del Mundo de Extramadura, zorganizowanym w mieście Merida.

Zespół zaprezentował się w tradycyjnej paradzie ulicami miasta, a także wystąpił na scenie, obok znakomitych zespołów z Bośni, Argentyny, Gruzji, Meksyku, Ekwadoru, Peru, Uzbekistanu i oczywiście z Hiszpanii.

W ostatnich dniach pobytu, ZPiT dał jeszcze dwa koncerty – w miastach Talavera la Real i Usagre. W pierwszym z nich, na scenie towarzyszył mu zespół hiszpański, w drugim – zespoły z Hiszpanii i Portugalii.

To ogromne wyróżnienie, dla dobczyckiej grupy, że mogła reprezentować Gminę i Miasto Dobczyce, Małopolskę oraz nasz kraj w tym niezwykłym wydarzeniu.

Barwne relacje ZPiT Festival Folklorico de Los Pueblos del Mundo de Extramadura z Festiwalu, można było śledzić przez cały czas na fanpage’u Zespołu.

Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i ogromne wsparcie instytucji i osób prywatnych, którym Stowarzyszenie Wspierania Kultury Charstek oraz Zespół Pieśni i Tańca serdecznie dziękują.

Partnerem Przedsięwzięcia jest Małopolska.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Gminy i Miasta Dobczyce.

Informacja i fot.: Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”.

Logo Małopolski. Czarny napis małopolska oraz litera M zrobiona z kolorowych przechylonych prostokątów.
Zdjęcie przedstawia Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce w strojach ludowych, występujący na scenie festiwalu w Hiszpanii.
Skip to content