Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Dobczycka Majówka 2024

Weekend majowy zapowiada się naprawdę atrakcyjnie! 2 maja PTTK Oddział Dobczyce zaprasza na noc muzeum w Zamek i Skansen Dobczyce, w tym dniu zamek zwiedzać będzie można aż do 22:00!

Nie zabraknie też osady rycerskiej (Krakowskie Bractwo Grodzkie), a tam mnóstwo aktywności takich jak m.in. walki rycerskie, gry i zabawy średniowieczne i inne. Dodatkowo w dniach 3 – 5 maja Dobczycka Husaria XXI wieku zapewnia odwiedzającym cały kalejdoskop atrakcji.

3 maja to tradycyjnie uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz oficjalne otwarcie sezonu turystycznego.

Barwny orszak królewski prowadzony przez Orkiestrę Dętą Dobczyce wyruszy o 10:30 spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach do Rynku. O godz. 10:45 rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po uroczystościach patriotycznych orszak przejdzie do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie o 11:30 odbędzie się uroczysta msza św. a następnie przejście na dziedziniec zamkowy.

Oficjalnemu otwarciu sezonu turystycznego PTTK Oddział Dobczyce towarzyszyć będzie występ Grupy Werdebusy Dobczyckie, prezentacja z okazji 60-lecia Muzuem PTTK “Przeszłość i przyszłość Muzeum”, wystawa prac i prelekcja Jana Grandysa “Poczet Królów Polskich”, kiermasz lokalnego rzemiosła oraz degustacja regionalnych potraw.

Na wydarzenie zapraszają: PTTK Oddział Dobczyce, Gmina Dobczyce oraz MGOKiS Dobczyce.

Wycinek plakatu dotyczącego 3 Maja, z motywem zamku i wzgórza zamkowego, utrzymany w ciepłej tonacji. Więcej informacji w tekście.
Skip to content