Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Kino Sferyczne odwiedzi Dobczyce

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza dzieci na seanse Kina Sferycznego, które odbędą się 13 sierpnia 2024 r., w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach, według harmonogramu:

  • 11:30 – Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego (wiek 3+),
  • 12:15 – Tajemnice drzew (wiek 5+),
  • 13:00 – Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina (wiek 10+).

Pokazy odbywają się w nadmuchiwanej kopule, zapewniającej pełne wrażenie 360 stopni (3D).

W pojedynczym seansie może wziąć udział maksymalnie 25 dzieci. Ilość miejsc ograniczona.

Czas trwania filmów wynosi około 30 min. W przypadku najmłodszych dzieci, filmy krótsze, trwają ok 20 min., bezpośrednio po nich następuje 10-minutowa pogadanka z edukatorem.

Zapisy prowadzone są do 22 lipca 2024 r.
Rezerwacja biletów, w cenie 20 zł / osobę: MGOKIS Dobczyce, ul. Szkolna 43, 32-410 Dobczyce. Zarezerwowane bilety należy wykupić do 5 dni od momentu rezerwacji.
W przypadku dużego zainteresowania zostaną otwarte listy rezerwowe.

Filmy są starannie dostosowane do wieku dzieci i obejmują różnorodne tematy, takie jak przygoda, przyroda, ekologia, a także treści edukacji społecznej, np. tolerancja, empatia, współpraca i kompromis.

Ideą kina jest zainteresowanie uczniów nową, nietradycyjną formą kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne. Dzieci znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę, poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i głosy lektorów.

Nauka jest łączona z zabawą, przez co staje się ciekawsza i bardziej zajmująca. W trakcie pokazu widzowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko. Dzięki seansom, niemożliwe staje się możliwe!

REPERTUAR:

Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego (dzieci w wieku od 3 lat)
Konik morski Beenie oraz Barney – mała łódź podwodna, stoją na straży czystości swojej laguny. Podczas swoich rutynowych zadań, zabierają Oni widzów w podróż do głębin, podczas której będziemy mogli przekonać się, w jaki sposób różne gatunki zwierząt dbają o siebie nawzajem. Jednocześnie poznamy zawiłości ochrony środowiska, mórz i oceanów. Dowiemy się, w jaki sposób wszystkie organizmy na ziemi są ze sobą powiązane i nawzajem za siebie odpowiedzialne. Poznamy też konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań człowieka. Po ciężkim dniu pracy nasi bohaterowie znajdą również chwilę, aby wynurzyć się z wody i popatrzeć w gwiazdy. Film jest przeznaczony dla naszych najmłodszych widzów, lecz sprawi radość również uczniom młodszych klas szkolnych, jak i całym rodzinom.

Plakat dotyczący bajki Wielka Podwodna Przygoda Barneya i Beeniego, z motywem konika morskiego, żółwia i kraba. Tonacja utrzymana w kolorystyce granatu, zieleni, żółci i wielu kolorów. Więcej informacji w tekście.

Tajemnice drzew (dzieci w wieku od 5 lat)
Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści?
Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

Plakat dotyczący filmu Tajemnice drzew w ramach kina sferycznego, z motywem traw, drzewa, nieba i owadów. Tonacja błękitu i zieleni. Więcej informacji w tekście.

Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina (dzieci w wieku od 10 lat)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.”
Albert Einstein

Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii? Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie „Limbradur” i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3.

Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.

Plakat kina sferycznego dotyczącego tajemnic grawitacji i Einsteina, Z motywem chłopca, elementów historycznych i kosmity. Plakat utrzymany w tonacji złota, szarości i granatu. Więcej informacji w tekście.
Plakat Kina Sferycznego, z motywem kosmonauty, kosmosu i planet. Plakat utrzymany w tonacji fioletu, granatu, szarości i żółci. Więcej informacji w tekście.
Wycinek plakatu Kina Sferycznego, z motywem kosmonauty, kosmosu i planet. Plakat utrzymany w tonacji fioletu, granatu, szarości i żółci. Więcej informacji w tekście.
Skip to content