W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy na przedstawienie „Królewna Śnieżka”, w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza, które odbędzie się 2 czerwca 2025 r., o godzinie 17:30, w sali widowiskowej RCOS w Dobczycach (ul. Szkolna 43). Czas trwania 65 minut.
Bilety w cenie: 60 zł do nabycia w biurze MGOKIS. Dzieci do lat 3, bez rezerwacji miejsca – wstęp wolny. Rezerwacja telefoniczna pod nr 533 990 660 lub 12 2716 757, w dni powszednie, w godzinach 8:00-20:00. Zarezerwowane bilety należy odebrać w ciągu 3 dni.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Organizatorzy spektaklu baletowego „Królewna Śnieżka”, uruchomili różne formy płatności. Oprócz standardowej płatności gotówkowej w biurze MGOKiS, za bilety można zapłacić w następujący sposób:’
*w przypadku zakupu biletów online, przy wejściu na spektakl należy okazać potwierdzenie przelewu.
„Królewna Śnieżka” – to kolejna propozycja dla dzieci od Baletu Cracovia Danza, Instytucji Kultury Miasta Krakowa, powstała po sukcesach „Śpiącej Królewny”, „Kota w Butach” i „Kopciuszka”. Premiera wydarzenia miała miejsce 23.12.2024, godz. 18.00, w Krakowskim Teatrze Variété.
Taneczny, bajkowy spektakl wprowadzi wszystkich w magiczny świat wyobraźni, pełen emocji i humoru. Bo któż jest bardziej rozpoznawalny – dziewczyna nazywana Śnieżką czy może jej towarzysze, Krasnoludki? Czy Zła Królowa i jej magiczne lustro naprawdę są nieomylne? Czy Łowca, mający zabić najpiękniejszą istotę na ziemi, zawaha się? Odpowiedzi na te pytania poznają widzowie już w czerwcu. Tancerze i twórcy Baletu Cracovia Danza opowiedzą na nowo bajkę braci Grimm, wydaną w 1812 roku, która była inspiracją dla wielu artystów, w tym Walt’a Disneya.
Balet zatańczy do muzyki Camille’a Saint-Saënsa, kompozytora z przełomu XIX i XX wieku.
Choreografia Dariusza Brojka, w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego i pantomimy, oraz fantazyjne kostiumy przeniosą widza w świat baśni. Multimedialna scenografia i najnowsze technologie AI tworzą obrazy, o których nikomu się nie śniło. Co więcej, jeden z utworów muzycznych spektaklu został skomponowany przez sztuczną inteligencję. Na scenie pojawią się krasnoludki, fantastyczne baletowe ptaki, a taniec z jabłkami poruszy wyobraźnię. Jakie rozwiązanie znajdą krasnoludki, by przywrócić do życia otrutą Śnieżkę? Odpowiedź da spektakl.
Artyści:
Salonowa Orkiestra Camerata to zespół znakomitych muzyków-solistów, specjalizujący się w wykonaniach muzyki salonowej XIX i pierwszej połowy XX wieku. Orkiestrę założył Wiesław Murzański z grupą przyjaciół-muzyków w 1986 roku. W pierwszym okresie istnienia Camerata koncertowała w Austrii, zgłębiając jednocześnie tajniki muzyki wiedeńskiej. W artystycznym dorobku zespołu są koncerty m.in.w Pałacu Schönbrunn w Wiedniu, w Innsbrucku, we Lwowie, Wilnie, Grodnie, czy w Pescu na Węgrzech. Salonowa Orkiestra występowała wielokrotnie w różnych wyjątkowych miejscach Polski, m.in. na Wawelu, w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie, w pałacach w Antoninie k. Kalisza, w Jabłonnej k. Warszawy i w Pszczynie. Muzycy występowali też wielokrotnie na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Począwszy od 1993 r., w sezonie letnim, Salonowa Orkiestra Camerata dawała cykliczne koncerty Poranki Wiedeńskie. Odbywały się one początkowo w Amfiteatrze Radia Kraków, a później w Ogrodach Konsulatu Generalnego Republiki Austrii. Cieszyły się bardzo dużą popularnością i miały swoją stałą wielotysięczną publiczność. Zespół wielokrotnie występował w programach telewizyjnych (m.in. z koncertem w tv austriackiej) i radiowych. Ma także w swoim dorobku nagrania studyjne.
Krzysztof Sadłowski urodzony w 1989 roku w Krakowie, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dra Dominika Połońskiego. Umiejętności wykonawcze doskonalił na licznych kursach solowych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in . przez Kazimierza Michalika, Michaela Flaksmana, Tomasza Strahla, Michała Dmochowskiego, Claudio Bohorqueza, Juliusa Bergera.
W 2010 roku został członkiem Orchestra of life, orkiestry założonej przez wybitnego skrzypka Nigela Kennedy’ego. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach w Niemczech, Francji, Estonii, Anglii, Szwajcarii i Walii. (m.in . Filharmonia Berlińska, Filharmonia w Kolonii, Filharmonia w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Royal Festival Hall i Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall czy Bridgewater Hall w Manchesterze). Wraz z Danielem Stabrawą (koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich), Marią Stabrawą, Ewą Szczepańską- Chwast i Piotrem Kosińskim nagrał płytę z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina. W 2012 zespół wystąpił w Kammermusiksaal w Filharmonii Berlińskiej, gdzie odbyła się też promocja płyty. Album został nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyki 2013 w kategorii Album Roku. Krzysztof Sadłowski jest liderem grupy wiolonczel orkiestry CORda Cracovia. Zespół ten współpracował z wybitnymi artystami (Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Daniel Stabrawa, Alexander Gavrylyuk).
W 2013 roku na Wawelu, Krzysztof Sadłowski wykonał jako jeden z solistów Concerto Grosso na trzy wiolonczele Krzysztofa Pendereckiego. Koncert z okazji 80. urodzin kompozytora poprowadził Jerzy Maksymiuk. Krzysztof Sadłowski jest również członkiem orkiestry Polish Art Philharmonic, z którą koncertuje regularnie w Polsce i za granicą (m.in Musikverein w Wiedniu, Kulturpalast w Dreźnie). W 2010 roku był stypendystą fundacji Sapere Auso. W 2015 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie. Krzysztof Sadłowski od 2024 roku prowadzi klasę wiolonczeli w Szkole Muzycznej im. Franciszka Mireckiego w Dobczycach.
Marek Hampel, dyrygent i animator życia kulturalnego, który swoją karierę ukierunkował przede wszystkim na pracę z młodzieżą. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej (2010), a także absolwent studiów podyplomowych Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Mirosława Jacka Błaszczyka (2020).
Przygotował i poprowadził z wielkim powodzeniem szereg koncertów młodzieżowych o zróżnicowanym aparacie wykonawczym. Zainicjował wiele profesjonalnych wydarzeń na terenie Gminy Dobczyce. Jest organizatorem licznych warsztatów muzyczno – rekreacyjnych, w ramach których młodzież w przyjazny sposób rozwija swoje talenty i umiejętności. Ma na w swoim dorobku artystycznym światowe i polskie prawykonania utworów kompozytorów współczesnych (m.in. Excelcsitas Dawida Alan – Nihila w Paryżu). W 2020 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz sukcesy odnoszone w wychowaniu dzieci i młodzieży. W 2021 roku został nominowany przez młodzież do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa-DIAMENTOWY WEYSSENHOFF. Nagroda została ustanowiona przez Prezydenta Miasta Krakowa dla podkreślenia znaczenia pracy i działalności na rzecz młodzieży w Krakowie.
W uznaniu za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – artystycznej, w 2021 roku został powołany do grona konsultantów Centrum Edukacji Artystycznej. W 2021 roku otrzymał powołanie na stanowisko Wicedyrektora Szkoły Muzycznej I st. w Dobczycach.
w 2024 roku poprowadził niezwykły spektakl „Muzyka na Wodzie” z orkiestra Camerata oraz baletem „Cracovia Danza”. W styczniu 2025 roku poprowadził pierwszy Noworoczny Koncert w Dobczycach.
W projekcie uczestniczyć będzie również dyrektor Szkoły Magdalena Irzyk (II skrzypce ) oraz Barbara Gładysz-Wszołek (fortepian).
Serdecznie zapraszamy!
Fot. Ilja Van de Pavert