Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sukces ZPiT w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich

W weekend, 4-6 marca 2016 r.,  pary reprezentacyjne ZPiT „Dobczyce” wzięły udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”.

Wojciech Domagała i Emilia Selwa zwyciężyli w kategorii III (13-15 lat) w klasie tanecznej D (startowało 17 par). Dla Wojtka i Emilki był to drugi z rzędu wygrany turniej (poprzednio zwyciężyli w Bielsku-Białej). Maciej Szewczyk i Kaja Kolińska wytańczyli 3 miejsce w kategorii II w klasie tanecznej D (startowało 35 par). W tej samej kategorii Kamil Stasik i Kornelia Mistarz zajęli 21 miejsce.

Dla Dawida Ryskali i Urszuli Hyży był to powrót na parkiet po czteroletniej przerwie. Puławski turniej zakończyli na 8 miejscu rywalizując w kategorii III w klasie tanecznej C (startowało 14 par). Najmłodsi reprezentanci Zespołu: Adam Miąsko i Julita Szewczyk wytańczyli 9 miejsce w kategorii I (7-9 lat) w klasie tanecznej D (startowało 21 par). Miejsce 5 w kategorii VII w klasie mistrzowskiej A zajęła nasza najstarsza para Janusz Kozień i Lucyna Sławińska-Targosz. (startowało 6 par).

To był pracowity czas dla par reprezentacyjnych Zespołu Pieśni i Tańca Dobczyce: najpierw tygodnie przygotowań, później całodzienne zmagania turniejowe. Puławski turniej należy do grona największych imprez tego typu. Wzięło w nim udział ponad 150 par z Polski, Ukrainy i Litwy.

Tekst i zdjęcie: ZPit Dobczyce