Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Kapela ZPiT „Dobczyce”

Kapel ZPiT Dobczyce w strojach ludowych z instrumentami, pozująca na tle jesiennej scenerii.

Kapela ZPiT „Dobczyce” działała przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach w latach 2000-2003 i zrzeszała 6 instrumentalistów. Jej głównym zadaniem było akompaniowanie Zespołowi Pieśni i Tańca „Dobczyce” podczas koncertów i występów scenicznych. Pierwszym kierownikiem Kapeli był pan Piotr Suchta, po nim opiekę nad zespołem przejęli kolejno panowie Andrzej Topa i Józef Maniecki.

Po reaktywacji Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” podjęto starania o wznowienie działalności kapeli. Ostatecznie udało się to w roku 2015 roku, pod nowym kierownictwem Pauliny Karp. Zespół zadebiutował na scenie podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się 1 lutego w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo- Sportowego w Dobczycach.

Aktualnie w Kapeli działa 6 muzyków. Nadal prowadzony jest nabór chętnych instrumentalistów, którym bliski jest folklor i chcieliby aktywnie uczestniczyć w jego propagowaniu. W repertuarze Kapeli znajdują się polskie tańce narodowe, pieśni ludowe oraz suity taneczne z różnych regionów Polski. Muzycy koncertują z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobczyce”, akompaniując grupie tanecznej oraz wokalnej.

Kierownikiem kapeli jest pani Paulina Karp – muzyk, pedagog, absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle w klasie akordeonu. W 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Pani Paulina przez kilka lat koncertowała z kwintetem akordeonowym działającym przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Gorlicach. Pracowała także jako nauczyciel przedmiotów teoretyczno-muzycznych w Szkole Muzycznej I stopnia w Dobczycach. W ramach działalności artystycznej śpiewała w chórach akademickich oraz innych, działających poza uczelnią. Aktualnie przygotowuje opracowania muzyczne dla Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”, prowadzi zajęcia z instrumentalistami oraz koncertuje z Zespołem. Współpracuje także z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Terminy prób kapeli są każdorazowo uzgadniane z instruktorem. Osoby zainteresowane dołączeniem do kapeli zachęcamy do kontaktu z biurem MGOKiS.

Skip to content