Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja łucznicza

8 mat łuczniczych z tarczami łuczniczymi, ułożone w równym rzędzie.

Sekcja łucznicza MGOKiS Dobczyce została utworzona w 2005 roku, z inicjatywy Burmistrza Marcina Pawlaka. Na początku treningi sekcji odbywały się przy Szkole Podstawowej w Brzączowicach, później zostały przeniesione do Dobczyc (boisko KS Raba, SP w Dobczycach).

Od momentu przeniesienia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach do nowej siedziby, w okresie letnim treningi odbywały się na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Od końca 2021 MGOKiS Dobczyce przestał być organizatorem zajęć łuczniczych, a zawodnicy sekcji zostali wcieleni do Klubu Łuczniczego Achilles. Głównym trenerem klubu jest pan Tomasz Pytlak.


Zawodnicy sekcji łuczniczej MGOKiS mogą poszczycić się licznymi sukcesami odnoszonymi w turniejach i zawodach sportowych, o szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Do najważniejszych osiągnięć sekcji możemy zaliczyć m.in.:

  • liczne medale (złote, srebrne, brązowe) Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski Seniorów i Juniorów oraz Młodzieżowców w konkurencji łuków bloczkowych, zarówno w konkurencji indywidualnej jak i drużynowej kobiet
  • medale Mistrzostw Małopolski Dzieci i Młodzików,
  • powołania poszczególnych zawodników i zawodniczek do Reprezentacji Polski,
  • Brązowy Medal Pucharu Europy dla jednej z zawodniczek,
  • udział zawodników w tak prestiżowych imprezach sportowych, jak: Akademickie Mistrzostwa Świata w Legnicy, Mistrzostwa Europy Seniorów w Echmiadzin (Armenia), Puchar Świata we Wrocławiu, Puchar Europy Seniorów w Riom (Francja), Halowe Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Rzeszowie, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Legnicy, Mistrzostwa Europy Juniorów w Winnenden (Niemcy), Zawody Międzynarodowe w Mediolanie, Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów w Turynie (Włochy), Halowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Rzeszowie.
Skip to content