Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Gimnastyka sportowa

Zawodnicy ćwiczący na hali sportowej.

Zajęcia z gimnastyki sportowej prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od marca 2014 roku. W okresie od lipca do listopada zostały zawieszone na czas realizacji przez Gminę Dobczyce projektu: „Organizacja zajęć z gimnastyki sportowej, obozu kondycyjnego dla dzieci i młodzieży obszaru LGD TP i pokazu gimnastycznego oraz zakup urządzeń gimnastycznych”.

Wznowienie zajęć w MGOKiS nastąpiło jesienią 2014 roku. Zajęcia prowadzone są obecnie dla kilku różnych grup, z uwzględnieniem wieku oraz poziomu sprawności i umiejętności uczestników. Uczestniczą w nich osoby w wieku od 6 do +18 lat).

Gimnastyka, to umiejętność władania swym ciałem w czasie i przestrzeni. Według ogólnie przyjętej klasyfikacji, gimnastyka sportowa zalicza się do grupy dyscyplin sportowych, charakteryzujących się złożonością struktury ruchowej. Ta specyfika wymaga od gimnastyka nie tylko prawidłowego rozwoju poszczególnych narządów czy doskonałej koordynacji ruchowej, ale też wysokiego poziomu rozwoju wszystkich cech motorycznych i odpowiedniego przygotowania psychicznego. Gimnastyka sportowa jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych.

Podczas zajęć, dzieci, młodzież, a nawet dorośli podnoszą swoją sprawność fizyczną (siła, gibkość, skoczność, szybkość, koordynacja ruchowa, równowaga) uczą się elementów gimnastycznych, przechodzą przez akrobatykę oraz ćwiczenia na przyrządach (drążek, kółka, koń z łękami, trampolina itp.), uczą się tzw. małej akrobatyki (przewroty, przejścia, stanie na głowie) i elementów trudniejszych (stanie na rękach, przerzuty, salta).

Wraz ze wzrostem poziomu wytrenowania, zawodnicy przejawiają coraz większą odwagę w zdobywaniu nowych, coraz trudniejszych ewolucji. Gimnastyka uczy samodyscypliny i samoasekuracji przydatnych w różnych sytuacjach. Jako matka wszystkich sportów przygotowuje wszechstronnie do uprawiania innych dyscyplin.

Koszt udziału dziecka w zajęciach: 70 zł / miesiąc (4 spotkania)

Trenerem sekcji jest pan Piotr Skóra – magister wychowania fizycznego ze specjalizacją trenerską z gimnastyki sportowej; wieloletni zawodnik gimnastyki i akrobatyki sportowej; trener gimnastyki Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie z ponad 10 – letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą; obecnie naczelnik Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie, szkoleniowiec. Laureat licznych odznaczeń PTG „Sokół” dla zawodników i trenerów; prekursor i propagator organizowania zajęć z gimnastyki sportowej w Dobczycach; trener i opiekun pierwszej klasy sportowej o profilu gimnastycznym w Szkole Podstawowej w Dobczycach.

Zawodnicy sekcji biorą co roku udział w Powiatowej Olimpiadzie Gimnastycznej. W 2014 roku sekcja zaprezentowała się w pokazie gimnastycznym obok Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Krakowa.

Zajęcia odbywają się w środy, czwartki, piątki i soboty:

Środy:

 • Grupa 1 – 19:00 – 20:00 (grupa zaawansowana i klasy sportowe)

Czwartki:

 • Grupa 2 – 16:00-17:00
 • Grupa 3 – 17:00 – 18:00
 • Grupa 4 – 18:00 – 19:00
 • Grupa 5 – 19:00 – 20:00 (grupa zaawansowana)

Piątki:

 • Grupa 6 – 16:00 – 17:00
 • Grupa 7 – 17:00 – 18:00
 • Grupa 8 – 18:00 – 19:00
 • Grupa 9 – 19:00 – 20:00 (grupa zaawansowana)

Soboty:

 • Grupa 10 – 10:00 – 11:00
 • Grupa 11 – 11:00 – 12:00
 • Grupa 12 – 12:00 – 13:00
 • Grupa 13 – 13:00 – 14:00

 

Grupy podzielone są ze względu na wiek i umiejętności

 

 

Skip to content