Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja baletowa

Mała tancerka w stroju baletowym, leżąca na podłodze z odchyloną twarzą.

Zajęcia baletowe prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od lutego 2010 roku. Od samego początku cieszą się dużą popularnością wśród uczestników.

Sekcja baletowa ma na celu wprowadzenie dzieci w wieku przedszkolnym (od 4 do 6 roku życia) w magiczny świat tańca i muzyki klasycznej. Dzieci podczas ćwiczeń i zabaw tanecznych kształtują prawidłową postawę ciała i poczucie rytmu, uwrażliwiają się na muzykę oraz nabywają koordynację ruchową. Ponadto ćwiczenia rozciągające pozwalają na kształtowanie u dzieci od najmłodszych lat prostej, gibkiej i wysportowanej sylwetki.

Zajęcia taneczno baletowe – to propozycja dla dziewczynek, w wieku 7-8 lat. Zajęcia będą łączyć elementy baletu oraz tańca współczesnego, jazzu.

Koszt udziału dziecka w zajęciach: 60 zł/ miesiąc (4 spotkania).

Zajęcia baletowe do roku 2017 prowadziła pani Ewa Gandzel – absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, choreograf i instruktor tańca jazzowego, współzałożycielka  zespołu jazzowego „W84iT”, tancerka Krakowskiej Opery Kameralnej oraz instruktorka zajęć baletowych, absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia baletowe, w ramach zastępstwa prowadziła pani Barbara Szydłowska, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, uczestniczka licznych projektów tanecznych, certyfikowana instruktorka improwizacji, ruchu i symboliki ciała, instruktorka tańca jazzowego.

Od  roku szkolnego 2018/2019 do nadal zajęcia baletowe, prowadzi pani Katarzyna Stypuła, absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, dyplomowana tancerka z tytułem artysty-tancerza, przyznawanym przez Zespół Artystów Scen Polskich, uczestniczka licznych projektów tanecznych.

Zajęcia baletowe odbywają się w soboty, zgodnie z ustalonym harmonogramem:

 

Skip to content