Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Zespół tańca nowoczesnego „Jamaica Wave”

Tancerki w czarno-panterkowych strojach, trzymające się za ręce, uchwycone w czasie podskoku z ugiętymi kolanami.

„Jamaica Wave” – to grupa taneczna, założona w 2012 roku przez Karolinę Moskal oraz sześć tancerek z Dobczyc: Annę Płonkę, Dominikę Targosz, Aleksandrę Siatkę, Karolinę Bonar, Karolinę Selwę i Wiolettę Pudlik. Początkowo grupa działała pod egidą Studia Tańca „R”, obecnie jest sekcją Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach.

W kręgu zainteresowań Zespołu „Jamaica Wave” znajduje się głównie dance hall, jednak dziewczyny rozwijają się w różnych kierunkach tanecznych, street dance’owych, a także zgłębiają tajniki tańca jazz’owego.

Tancerki „Jamaica Wave” – to osoby młode, zdolne i zakochane w tańcu. Scena to zdecydowanie ich miejsce, co niejednokrotnie udowodniły. Zespół jest otwarty na współpracę oraz propozycje pokazów.

Koszt udziału w zajęciach: 60 zł / miesiąc (4 spotkania)


Choreografem i instruktorem grupy jest pani Karolina Moskal, tancerka, instruktorka tańca współczesnego, właścicielka Studia Tańca „R”. Pani Karolina z tańcem związana jest od 6 roku życia. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzi od 18 roku życia. Instruktorka grupy posiada gruntowne wykształcenie taneczne. Z zakresu dance hall’u szkoliła się na Jamajce, natomiast kurs instruktora street dance’u ukończyła w Londynie w Pineapple Dance Studio, ponadto regularnie szkoli się na warsztatach organizowanych Kieleckim Teatrze Tańca a także w Egurrola Dance Studio w Warszawie, jest także wykładowcą kursu dla instruktorów tańca w Krakowie.

 

Zespół Tańca Nowoczesnego „Jamaica Wave” bierze udział w imprezach, konkursach, przeglądach i festiwalach tanecznych, odnosząc w nich sukcesy. Do najważniejszych osiągnięć Zespołu możemy zaliczyć m.in.:

  • I miejsce w Sułkowickim Konkursie Tanecznym (online) w kategorii street dance (2020),
  • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Tanecznym w Ruzemberoku (2016),
  • liczne wyróżnienia w Eliminacjach Powiatowych do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” oraz nominacje do Finału Wojewódzkiego,
  • III miejsce w Festiwalu CK ART (kategoria taniec), (2014),
  • Tytuł najlepszej grupy tanecznej powiatu myślenickiego (2014).

Od 2015 roku „Jamaica Wave” co roku bierze udział w spektaklach tanecznych organizowanych przez Studio Tańca „R”.

Zajęcia grupy „Jamaica Wave” odbywają się w poniedziałek, od godziny 19:00 do 20:00.

 

Z Zespołem można skontaktować się telefonicznie lub mailowo:

  • Kierownik Zespołu, Karolina Moskal-Flaga, tel. 790 772 776
  • e-mail: jamaicawavedobczyce@gmail.com

 

Skip to content