Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Big Band Dobczyce

Zdjęcie grupowe BBD w strojach galowych.

Big Band Dobczyce powstał w 2008 roku i działa pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. W skład zespołu wchodzi obecnie 28 osób, które połączyły wspólne pasje i zainteresowania. Są wśród nich zarówno zawodowi muzycy (studenci i absolwenci akademii muzycznych i szkół muzycznych II stopnia), jak i muzycy amatorzy. 

Pomysłodawcami i założycielami BBD są Janusz Zapał i Waldemar Jarząbek. Przez pierwsze 3 lata zespół prowadzony był przez pana Władysława Chorobika. Następnie bandleaderem BBD został Ernest Heksel.

Big Band Dobczyce wykonuje muzykę o dużym zróżnicowaniu stylistycznym. Zespół posiada bogaty repertuar, począwszy od standardów z epoki swingu i jazzu, a skończywszy na nowatorsko zaaranżowanych przebojach muzyki rozrywkowej i latynoamerykańskiej. W wykonywanym przez BBD repertuarze nie brakuje także kolęd i utworów świątecznych Na takie zróżnicowanie pozwala bogate instrumentarium przypisane klasycznemu big bandowi: sekcja rytmiczna (bas, fortepian, gitara, perkusja, instrumenty perkusyjne), sekcja dęta: trąbki, puzony i saksofony, a także wokaliści o szerokich zainteresowaniach stylistycznych.

Utwory wykonywane przez BBD opierają się na precyzyjnych aranżacjach, ale słuchacz odnajdzie w nich także wiele elementów improwizowanych. Ta elastyczność sprawia, że zespół z powodzeniem koncertuje oraz towarzyszy wielu wydarzeniom kulturalnym (festiwale, konferencje, gale, wydarzenia plenerowe)

W 2009 roku, pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, Big Band Dobczyce nagrał płytę z tradycyjnymi kolędami, w nietuzinkowych aranżacjach Bartka Szułakiewicza. Można w nich usłyszeć zaskakujące rytmt samby reggae, funky i inne. W 2013 roku Zespół wydał kolejną płytę: „Piosenki na pogodę ducha”, na której znalazły się utwory z kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Big Bandu Dobczyce, profilu na Facebooku oraz innych portalach społecznościowych:

Bandleaderem Big-Bandu Dobczyce jest pan Ernest Heksel, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku jazz i muzyka estradowa.

Indywidualne umiejętności muzyków, zgranie zespołu i ciekawe koncepcje prowadzenia big bandu zostały docenione nie tylko przez słuchaczy licznie goszczących na koncertach, w klubach muzycznych i salach koncertowych w Małopolsce, ale również przez jurorów rozmaitych konkursów. Do najważniejszych osiągnięć BBD można zaliczyć m.in.:

  • Dwukrotnie I miejsce w Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu, (2012, 2013)
  • Honorowe Wyróżnienie oraz miejsca na podium w Międzypowiatowym Przeglądzie Festiwalu Echo Trombity w Wieliczce (2012, 2013)
  • Honorowe Wyróżnienie w V Międzynarodowym Festiwalu Azoty Tarnów International Jazz Contest (2012)

W 2013 roku Zespół otrzymał Nagrodę Starosty Myślenickiego w dziedzinie kultury.

Zajęcia Big Bandu odbywają się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach w każdy wtorek, w godzinach 19:00-22:00. Próby sekcyjne ustalane są indywidualnie.

Z Big Bandem Dobczyce można skontaktować się na kilka sposobów:

  • telefonicznie: kierownik Big Bandu Dobczyce – Ernest Heksel tel: 505 262 289
  • za pośrednictwem poczty e-mail: kontakt@bigbanddobczyce.pl
  • poprzez Facebooka: przejdź do profilu BBD na Facebooku
Skip to content