Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Kółko plastyczne o. Nowa Wieś

Instruktorka zajęć z uczestniczkami zajęć.

Zajęcia kółka plastycznego MGOKiS Dobczyce, oddział Nowa Wieś, prowadzone były od 2009 roku do 2022 roku w Nowej Wsi. Od 2023 zajęcia przestały mieć charakter stały i cykliczny. Organizowane są jedynie okazjonalnie.

Udział w zajęciach plastycznych jest doskonałym sposobem na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Dzieci nie tylko pracują nad tematami zaproponowanymi przez instruktora, ale także są motywowane do poszukiwania i realizacji własnych pomysłów. Dzięki narzędziom i materiałom, które zapewnia pracownia, młodzi plastycy mogą realizować swoje wizje artystyczne, a także poszerzać wiedzę i doskonalić warsztat.

Do dyspozycji uczestników zajęć pozostaje łącze internetowe, a także klasyczne albumy, książki i katalogi, które pomagają im poznawać podstawowe pojęcia związane ze sztuką. Na zajęciach pojawiają się różne tematy, takie jak: pejzaż, portret, zabawka, szkic, abstrakcja, światłocień i wiele innych oraz różne techniki plastyczne, m.in.:

 • rysunek (m.in. kredkami, ołówkami, pisakami, węglem)
 • malarstwo
 • decoupage
 • linoryt
 • ceramika
 • papier-mâché
 • mozaika
 • szycie i haftowanie
 • wyplatanie
 • rzeźba
 • tworzenie form przestrzennych (sznurek, papier, drut, karton i inne)
 • techniki łączone

Od samego początku sekcję wspiera pan Jan Hartabus.

Zajęcia kółka plastycznego prowadzi Paulina Steliga – Gryglaszewska – artysta-malarz, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka; uczestniczka międzynarodowych plenerów malarskich i biennali (m.in. „Florence <> Watercolor Campus”, Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Turynie), a także licznych wystaw w kraju i zagranicą; od listopada 2009 roku instruktorka zajęć plastycznych w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (filia Nowa Wieś)

Uczestnicy zajęć kółka plastycznego mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w konkursach plastycznych, o szczeblu lokalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Największe sukcesy członkowie sekcji odnieśli w następujących konkursach:

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja Kartka Walentynkowa”, Dom Kultury „Zameczek”, Kielce (I, II miejsca, wyróżnienia),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Jakie jest moje kimono?”, Muzeum Sztuki i Techniki Manggha, Kraków (I, II, III miejsca),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Teatru – Maski i Lalki”, Zielonogórski Ośrodek Kultury (nagrody Grand Prix, nagrody główne),
 • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt wyobraźni – czas cyrku”, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej (wyróżnienie),
 • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach – w świecie ptaków”, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie (wyróżnienie),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Zabierz mnie tam wyobraźnią – kolorowe impresje”, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie (nagroda główna),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zabierz mnie tam wyobraźnią – Niesamowite Zwierzaki”, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie (nagroda główna),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Miniatura Bożonarodzeniowa z motywami sztuki ludowej w kartkach świątecznych i ceramice”, Młodzieżowy Dom Kultury w Bydgoszczy (nagroda główna, wyróżnienie),
 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Anioł…”, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu (nagrody główne i wyróżnienia),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptaki drapieżne i sowy w środowisku naturalnym”, Białostockie Muzeum Wsi (II miejsce),
 • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ptaki Cudaki”, Rzeszowski Dom Kultury (nagroda specjalna),
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Zwierzęta Azji Południowo-Wschodniej, Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (II miejsce).
Skip to content