Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

  • Data publikacji strony internetowej: 7 lipiec 2015 r.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 27 marzec 2025 r.

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Zawiera materiały graficzne, które nie są w pełni dostosowane dla czytników tekstu – banery graficzne / plakaty
  • W linkach mogą wystąpić powtórzenia opisów alternatywnych i tytułów

Nadmierne koszty

Zamieszczone na stronie artykuły, zdjęcia i załączniki nie są dostępne cyfrowo w całości, ponieważ zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań MGOKiS Materiały multimedialne nie zawierają napisów dla niesłyszących, ponieważ zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji: 8 luty 2021 r.
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: 27 marzec 2025 r.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

  • Zmiana modułu wdrażającego dostępność na bardziej zaawansowany, umożliwiający wyłączenie obrazów, zmianę struktury strony, podświetlenie linków
  • Moduł jest bardziej funkcjonalny dla potencjalnego użytkownika

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Krzysztof Hodurek — mailowo khodurek@gmail.com lub telefonicznie +48508291526.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie, podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie

Dostępność architektoniczna

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach (MGOKiS) ma swoją siedzibę w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach. Przed wejściem głównym do budynku wyznaczone zostały miejsca parkingowe dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Wejście do MGOKiS jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, znajduje się w poziomie ulicy i nie posiada żadnych fizycznych barier architektonicznych. Bezprogowe, automatyczne, przesuwne drzwi wejściowe mają szerokość 197 cm w świetle. Do budynku można wejść także drugim wejściem, do którego prowadzi szeroki chodnik połączony z dużym parkingiem. Od strony Osiedla, przejście dla pieszych zostało zmodernizowane. Zjazd/podjazd zabezpieczony barierką, umożliwia swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich oraz matkom z wózkami dziecięcymi.

Klienci obsługiwani są w biurze MGOKiS, znajdującym się na parterze, za windą, po lewej stronie od wejścia. Pracownicy MGOKiS są przeszkoleni w zakresie obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Po terenie MGOKiS można swobodnie poruszać się na wózkach inwalidzkich, posadzka jest antypoślizgowa. MGOKiS posiada platformę, umożliwiającą osobom poruszającym się na wózkach wjazd na scenę w auli widowiskowej. W biurze znajdują się wszystkie formularze niezbędne do załatwienia spraw.

MGOKiS Dobczyce zajmuje pomieszczenia w środkowej części budynku, na parterze oraz na I piętrze. W budynku znajdują się dwie windy, które umożliwiają swobodne poruszanie się między kondygnacjami. Klatki schodowe są przestronne z poręczami po obydwu stronach schodów. Schody posiadają kontrastowe oznaczenie krawędzi. Wszystkie szklane drzwi są oklejone pasami z folii. Korytarze na parterze i piętrze mają szerokość umożliwiającą minięcie się dwóch osób na wózku lub dwóch par osób. W budynku zastosowano kontrastowe barwy ścian i podłóg, a także kontrastowe oznaczenia  nazw pomieszczeń  co pozwala na łatwiejszą nawigację osobom słabowidzącym. Na każdym poziomie części budynku, zajmowanej przez MGOKiS znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W dwóch toaletach udostępnione są przewijaki. Oświetlenie w całym budynku nie powoduje olśnienia oraz zbyt kontrastowych cieni.

Na korytarzach nie ma zamontowanych na stałe tablic informacyjnych w kontrastowych kolorach ze strzałkami kierunkowymi, są natomiast przenośne prezentatory, wskazujące kierunek do biura. Drogi ewakuacyjne oznaczone są kontrastowymi, podświetlanymi strzałkami. Stosowne oznaczenia posiadają także drzwi przeciwpożarowe. Opracowana została instrukcja ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.

Nie ma informacji w alfabecie Braille’a lub tyflografice. Jest możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Nie ma możliwości skorzystania od ręki z tłumacza języka migowego.

Raport o stanie zapewniania dostępności