Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Zajęcia umuzykalniające

Rycunek przedstawiający dzieci grające na instrumentach i nutki.

Zajęcia umuzykalniające prowadzone były w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od 2019 roku do czerwca 2023. W związku z rezygnacją z pracy pani instruktor Magdaleny Obajtek, w roku szkolnym 2023/2024 nie będą prowadzone.

Zajęcia adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) łączą elementy muzyki, tańca, sensoplastyki i improwizacji. Dzięki zajęciom umuzykalniającym dzieci zwiększają płynność mowy i poprawiają dykcję, zwiększają czas koncentracji, wzbogacają słownik rytmiczny i melodyczny, jak również uczą się koordynować swoje ciało. Muzyka staje się punktem wyjścia do działań interdyscyplinarnych, mających na celu wielopłaszczyznowy rozwój dziecka.

Podczas zajęć dziecko:

  • poznaje świat muzyki i dźwięków
  • uczy się rozumieć i tworzyć muzykę
  • wykształca poczucie rytmu za pomocą gry na prostych instrumentach muzycznych
  • uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania
  • rozwija koordynację ruchową oraz zdolność koncentracji uwagi
  • poprawia płynność mowy i dykcję
  • doskonale się bawi

Zajęcia, w okresie od 2019 roku do czerwca 2023 prowadziła Magdalena Obajtek – absolwentka studiów pedagogicznych oraz studiów z zakresu retoryki funkcyjnej, emisji i retoryki głosu. instruktorka tańca i zajęć umuzykalniających dla dzieci, animatorka czasu wolnego dla dzieci i młodzieży

Skip to content