Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Sekcja wokalna MGOKiS

Wokaliści sekcji w jasnych strojach galowych podczas jewdnego z koncertów

Sekcja wokalna MGOKIS rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2014 roku dzięki realizacji przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach projektu „Rozśpiewane Dobczyce…”. Po sukcesie, jakim okazał się koncert finałowy, podjęto decyzję o wprowadzeniu zajęć wokalnych do stałej oferty MGOKiS.

Od września 2014 zajęcia wokalne odbywają się regularnie, w niewielkich grupach. Biorą w nich udział dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz dorośli. Program zajęć obejmuje m.in. ćwiczenia wokalne, emisję głosu, dykcję, recytację, pracę z mikrofonem, ćwiczenia aktorskie, elementy ruchu scenicznego.

Młodzi wokaliści mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas koncertów organizowanych przez MGOKiS oraz podczas konkursów muzycznych.

Od 2014 roku do czerwca 2023 roku, instruktorką sekcji była pani Beata Czajka-Rolińska. Od października 2023 roku, nową instruktorką Sekcji została pani Kinga Brandys-Wójciak.

Koszt udziału w zajęciach:

 • zajęcia indywidualne (45 min) – 70 zł / lekcja
 • zajęcia w grupach – 100 zł / 4 spotkania

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia fanpage’a sekcji na Facebooku:

Strona Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce na Facebooku.

Zajęcia wokalne od samego początku Beata Czajka-Rolińska – wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, założycielka i kierownik Studia Piosenki Young Stars w Rabie Wyżnej.

Od października 2023 roku, nową instruktorką Sekcji została pani Kinga Brandys-Wójciak – mezzosopran, chórmistrz, pedagog muzyczny, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie na Wydziale Artystycznym (2011r.) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim (2020), współorganizatorka cyklicznych Koncertów Wielkopostnych, Koncertów Kolęd oraz wydarzeń muzycznych dla dzieci Muzyczna Dobranocka w Rabce-Zdroju, jurorka Victoria Adriatic Choral Competition w Opatji oraz projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska we Wrocławiu, uczestniczka licznych warsztatów i kursów organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, instruktorka warsztatów z zakresu emisji głosu dla projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, laureatka Nagrody na Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej za inspirującą działalność edukacyjno-muzyczną w środowisku (2010), laureatka tytułu „Osobowość Rabki-Zdroju” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2019), kierownik zespołów wokalnych Schola św. Teresy z Lisieux oraz Schola Zelii i Ludwika Martin, działających przy Rzymskokatolickiej Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju, dyrygentka zespołu wokalnego Cantantes Angelicus oraz Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju, które zdobywają liczne nagrody na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz koncertują w kraju i za granicą, współtwórca rodzinnego zespołu Quartet Wójciak.

 

Uczestnicy zajęć Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w lokalnych, regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, w kategoriach solistów, duetów i zespołów (miejsca I-III, nominacje do Finałów, Wyróżnienia specjalne).

Najważniejsze konkursy wokalne, w jakich brała udział sekcja to:

 • Międzynarodowy Festiwal „Integracja Malowana Dźwiękiem”, Bochnia,
 • Ogólnopolski Danuta Rinn Festiwal, Warszawa
 • Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, Tarnobrzeg,
 • Małopolski Festiwal Piosenki Angielskiej, Rabka Zdrój,
 • Eliminacje Powiatowe do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, Dobczyce,
 • Finał Wojewódzki Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, Dobczyce,
 • Powiatowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej, Sułkowice,
 • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, Sułkowice
 • Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego, Gdów,
 • Małopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Nowy Targ,
 • Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek, Kraków

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w grupach dostosowanych do wieku i umiejętności wokalistów, zgodnie z ustalonym harmonogramem:

 • Grupy pani Beaty – zajęcia w czwartki (8 grup, każda co godzinę, począwszy od 13:30)

Dodatkowe próby przez występami scenicznymi są ustalane przez instruktora, w porozumieniu z biurem MGOKiS Dobczyce. Zajęcia indywidualne ustalane są każdorazowo z instruktorką.

 

 

Z Sekcją Wokalną MGOKiS Dobczyce można skontaktować się poprzez profil nas na Facebooku:

Profil Sekcji Wokalnej MGOKiS na Facebooku

Skip to content