Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja wokalna MGOKiS

Wokaliści sekcji w jasnych strojach galowych podczas jewdnego z koncertów

Sekcja wokalna MGOKIS rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2014 roku dzięki realizacji przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach projektu „Rozśpiewane Dobczyce…”. Po sukcesie, jakim okazał się koncert finałowy, podjęto decyzję o wprowadzeniu zajęć wokalnych do stałej oferty MGOKiS.

Od września 2014 zajęcia wokalne odbywają się regularnie, w niewielkich grupach. Biorą w nich udział dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz dorośli. Program zajęć obejmuje m.in. ćwiczenia wokalne, emisję głosu, dykcję, recytację, pracę z mikrofonem, ćwiczenia aktorskie, elementy ruchu scenicznego.

Młodzi wokaliści mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas koncertów organizowanych przez MGOKiS oraz podczas konkursów muzycznych.

Od 2014 roku do czerwca 2023 roku, instruktorką sekcji była pani Beata Czajka-Rolińska. Od października 2023 roku, nową instruktorką Sekcji została pani Kinga Brandys-Wójciak.

Koszt udziału w zajęciach:

 • zajęcia indywidualne (45 min) – 80 zł / lekcja
 • zajęcia w grupach – 130 zł / 4 spotkania

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia fanpage’a sekcji na Facebooku:

Strona Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce na Facebooku.

Zajęcia wokalne od samego początku Beata Czajka-Rolińska – wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, założycielka i kierownik Studia Piosenki Young Stars w Rabie Wyżnej.

Od października 2023 roku, nową instruktorką Sekcji została pani Kinga Brandys-Wójciak – mezzosopran, chórmistrz, pedagog muzyczny, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie na Wydziale Artystycznym (2011r.) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim (2020), współorganizatorka cyklicznych Koncertów Wielkopostnych, Koncertów Kolęd oraz wydarzeń muzycznych dla dzieci Muzyczna Dobranocka w Rabce-Zdroju, jurorka Victoria Adriatic Choral Competition w Opatji oraz projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska we Wrocławiu, uczestniczka licznych warsztatów i kursów organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz Akademię Muzyczną w Krakowie, instruktorka warsztatów z zakresu emisji głosu dla projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, laureatka Nagrody na Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej za inspirującą działalność edukacyjno-muzyczną w środowisku (2010), laureatka tytułu „Osobowość Rabki-Zdroju” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2019), kierownik zespołów wokalnych Schola św. Teresy z Lisieux oraz Schola Zelii i Ludwika Martin, działających przy Rzymskokatolickiej Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju, dyrygentka zespołu wokalnego Cantantes Angelicus oraz Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju, które zdobywają liczne nagrody na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz koncertują w kraju i za granicą, współtwórca rodzinnego zespołu Quartet Wójciak.

 

Uczestnicy zajęć Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w lokalnych, regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, w kategoriach solistów, duetów i zespołów (miejsca I-III, nominacje do Finałów, Wyróżnienia specjalne).

Najważniejsze konkursy wokalne, w jakich brała udział sekcja to:

 • Międzynarodowy Festiwal „Integracja Malowana Dźwiękiem”, Bochnia,
 • Ogólnopolski Danuta Rinn Festiwal, Warszawa
 • Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, Tarnobrzeg,
 • Małopolski Festiwal Piosenki Angielskiej, Rabka Zdrój,
 • Eliminacje Powiatowe do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, Dobczyce,
 • Finał Wojewódzki Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, Dobczyce,
 • Powiatowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej, Sułkowice,
 • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, Sułkowice
 • Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego, Gdów,
 • Małopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Nowy Targ,
 • Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek, Kraków

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w grupach dostosowanych do wieku i umiejętności wokalistów, zgodnie z ustalonym harmonogramem:

 • Grupy pani Beaty – zajęcia w czwartki (8 grup, każda co godzinę, począwszy od 13:30)

Dodatkowe próby przez występami scenicznymi są ustalane przez instruktora, w porozumieniu z biurem MGOKiS Dobczyce. Zajęcia indywidualne ustalane są każdorazowo z instruktorką.

 

 

Z Sekcją Wokalną MGOKiS Dobczyce można skontaktować się poprzez profil nas na Facebooku:

Profil Sekcji Wokalnej MGOKiS na Facebooku

Skip to content