Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Wypas w Dobczycach czyli V kozi zawrót głowy

Barwna Parada Najpiękniejszych Kóz wykonanych przez dzieci przy udziale ich opiekunów przejdzie ulicami miasta już 27 maja 2017 r.

Na uczestników tegorocznego, jubileuszowego, piątego Wypasu w Dobczycach będzie czekać wiele atrakcji, niezwykłych wrażeń i miłych niespodzianek. Jednym słowem będzie… wypaśnie!

Zgłoszenia do konkursu na Najpiękniejszą Kozę Dobczyckiego Wypasu należy przesłać do Biura Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce do 24 kwietnia mailem: mgawel@dobczyce.pl lub telefonicznie 12 37-21-752. Warto się spieszyć, bo tradycyjnie dla pięciu pierwszych instytucji, które się zgłoszą, przewidziane jest dofinansowanie w wysokości 200 zł.

regulamin_najpiekniejsza_koza_2017

Koza zgodnie z regulaminem powinna mieć minimum 2 metry długości i 1,5 metra wysokości. Większe kozy mile widziane. Na laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach przewidzianych regulaminem czekają atrakcyjne nagrody. Poza tym każdy uczestnik przygotowujący kozę otrzyma symboliczny upominek.

Po naszym mieście rozbiegnie się wkrótce w popłochu kilkanaście barwnych i wyjątkowych kózek. Znalezienie ich wszystkich wymagać będzie sprytu, sokolego oka, głowy do łamigłówek, a nierzadko i odwagi….

Zapraszamy wszystkich na pierwsze takie wydarzenie w Dobczycach – GRĘ TERENOWĄ „KOZIM SZLAKIEM NA WYPASIE”, która odbędzie się 27 maja na terenie Dobczyc. Moc atrakcji, dobrą zabawę, a także żywą lekcję historii zapewniają organizatorzy wydarzenia – Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Stowarzyszenie KAT oraz uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół w Dobczycach.

Kilka informacji praktycznych:

– Do gry zapraszamy grupy zorganizowane oraz indywidualnych uczestników.

– Na trasę ruszać będą grupy maks. 10 osobowe w półgodzinnym odstępie czasu. Pierwsze wyjście o 9:00, ostatnie o 13:30.

– Indywidualne zgłoszenia będą łączone w celu utworzenia grupy.

– W każdej grupie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia, niepełnoletni uczestnicy wymagają pisemnej deklaracji rodzica/opiekuna prawnego (szczegóły w regulaminie na www.dobczyce.pl).

– Zgłoszeń dokonywać można do 25 maja na adres mailowy: scygan@dobczyce.pl lub w dniu wydarzenia w punkcie rejestracji uczestników.

– Start gry i punkt rejestracji uczestników będzie się znajdował przy budynku pod adresem Rynek 21 (budynek, gdzie mieści się m.in. Galeria Ispiny).

– Przed nadesłaniem zgłoszenia koniecznie prosimy zapoznać się z regulaminem, tam również szczegóły.

Zachęcamy do zapisów i podjęcia wyzwania, gwarantujemy niezapomniane przeżycia!

Wydarzenie wspierane jest przez Kalejdoskop Partnerstwa, który jest realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Lokalne Partnerstwa PAFW.

Regulamin gry terenowej Kozim Szlakiem na Wypasie formularz nr 1 – oświadczenie formularz nr 2 – drużyna

 

 

 

Skip to content