Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Aktualności

zobacz wszystkie

 • Mikołaj znów odwiedzi dobczycki Rynek

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na tradycyjne spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia 2015 roku w dobczyckim Rynku. Sędziwy Święty, jak co roku wyruszy z RCOS-u, aby kilkanaście minut po godzinie 12:00 (po mszy św.) obdarować łakociami wszystkich zebranych pod strażnicą.

  Czytaj dalej

 • Filmowy prezent od Świętego Mikołaja

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach na emisję animowanego filmu familijnego: „Renifer Niko ratuje brata”.

  Czytaj dalej

 • Znamy laureatów II edycji Konkursu Fotograficznego „Najpiękniejsze są Dobczyce”

  12 listopada 2015 roku jury zebrane w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach dokonało oceny 91 prac nadesłanych na konkurs „Najpiękniejsze są Dobczyce” – zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia ISPINA, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce pana Pawła Machnickiego.

  Czytaj dalej

 • Promocja Monografii Dobczyc i spotkanie autorskie

  Już 5 grudnia do rąk sympatyków i mieszkańców naszej gminy trafi wyjątkowa publikacja. To długo oczekiwana monografia Dobczyc, która ukaże się pod tytułem: „Królewskie miasto Dobczyce. Od czasów najdawniejszych do współczesności”.

  Czytaj dalej

 • Wigilia Uliczna 2015

  Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dobczyce na tradycyjną Wigilię Uliczną, która odbędzie się 20 grudnia 2015 roku w dobczyckim Rynku. Rozpoczęcie o godz. 14:00.

  Czytaj dalej

 • Mozart kontra Sinatra – multimedialna podróż przez muzykę i sztukę XIX i XX wieku

  28 listopada na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wystąpił pan Mirosław Witkowski, który zabrał dzieci i młodzież w niezwykłą podróż po gatunkach muzycznych.

  Czytaj dalej

 • I Gminny Konkurs Plastyczny: „Ozdoba Choinkowa”

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej do udziału w I Gminnym Konkursie Plastycznym „Ozdoba Choinkowa”.

  Czytaj dalej

 • Balet, zajęcia gimnastyczne – grudzień

  Informujemy, że grudniowe zajęcia baletowe i gimnastyczne odbędą się we wskazanych na plakatach terminach.  

  Czytaj dalej

 • Kabaret Marcina Dańca odwiedził Dobczyce

  13 listopada 2015 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach odbył się występ Marcina Dańca. Doskonale wszystkim znany i niezwykle popularny krakowski artysta kabaretowy, autor programu „Marzenia Marcina Dańca”, zdobywca 4 Telekamer (w tym złotej Telekamery), współtwórca kabaretu „Takich Dwóch”, w trakcie ponaddwugodzinnego występu rozbawił dobczycką publiczność do łez.  

  Czytaj dalej

 • Wspomnienie… o Burmistrzu Marcinie Pawlaku

  11 listopada 2015 roku, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach odbył się wieczór poświęcony pamięci Marcina Pawlaka, Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. W uroczystości wzięła udział Rodzina Marcina Pawlaka, jego przyjaciele i osoby, które spotkały Burmistrza na swojej drodze służbowej lub prywatnej. Retransmisję uroczystości można obejrzeć na stronie: http://www.myslenice-itv.pl/wieczor-wspomnien-o-burmistrzu-marcinie-pawlaku/

  Czytaj dalej