Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Młode artystki z Nowej Wsi po raz kolejny docenione!

28 kwietnia 2016 roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia teatru – lalka teatralna”, którego laureatkami są dziewczynki uczęszczające na zajęcia plastyczne MGOKiS Dobczyce – Oddział Nowa Wieś, prowadzone przez panią Paulinę Steligę-Gryglaszewską.

Regulamin konkursu wymagał stworzenia lalki teatralnej: pacynki, marionetki, jawajki, bądź kukły, która nawiązywać będzie do jednego z dwóch utworów literackich: „Calineczki” lub „Alicji w Krainie Czarów”.

Na konkurs wpłynęły 334 prace z całej Polski. Jury brało pod uwagę oryginalność, kreatywność, estetykę wykonania lalki i oddanie charakteru postaci, jaką przedstawiała. Do wystawy zakwalifikowały się 134 prace indywidualne i 1 praca grupowa.

Stosując się do regulaminu konkursu, wkładając całe swoje serce w wykonanie lalek, młode artystki z gminy Dobczyce po raz kolejny odniosły sukces! W tegorocznej edycji konkursu Grand Prix otrzymała Małgosia Bławut, Nagrodę Główną przyznano Kindze Raczniak. Laureatem konkursu została również Basia Kiszka, której lalka została wyeksponowana wraz z innymi na pokonkursowej wystawie.

Serdecznie gratulujemy! Po raz kolejny dziewczynki pokazały, że swoje umiejętności i talent należy rozwijać!

 

Skip to content