Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

BAJKOWE MELODIE – KONCERT DZIECIĘCYCH MARZEŃ

Ile frajdy może dać koncert orkiestry symfonicznej dowiedziały się w w piątkowe przedpołudnie, 3 czerwca, dzieci z wszystkich szkół i przedszkoli z gminy Dobczyce.

W auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach zgromadziło się ich ponad tysiąc. Koncert był prezentem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce z okazji Dnia Dziecka. Wiceburmistrz Halina Adamska – Jędrzejczyk ciepło przywitała dzieci i złożyła im serdeczne życzenia.

Na scenie auli widowiskowej wystąpiła 30-osobowa Orkiestra Symfoniczna Akademii Beethovenowskiej wraz z zespołem jazzowym „Perła Band” pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Towarzyszyli im świetni i znani wokaliści – Agnieszka Koziarowska i Marcin Jajkiewicz (śpiewał w disneyowskiej produkcji „Kraina Lodu”). Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Orkiestrze Bethovenowskiej gra Konrad Mika – nauczyciel klasy oboju Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.

Miło było popatrzeć na uśmiech, który gościł na twarzach dzieci. Dzieci słuchały i śpiewały piosenki z najpopularniejszych bajek takich jak: Smerfy, Mulan, Mała Syrenka, Gumisie, Pszczółka Maja i Król Lew. Koncert poderwał najmłodszych również do tańca. Przy „Gumisiach” cała sala drżała od podskakujących dzieci.

Koncert miał również walor edukacyjny. Dzieci nauczyły się rozpoznawać instrumenty w orkiestrze, dowiedziały się, kto i dlaczego jest koncertmistrzem, że na kotłach się gra, a nie gotuje zupę i że gra na skrzypcach, altówce i kontrabasie jest możliwa również bez smyczka. Wspaniały kontakt z publicznością nawiązany przez prowadzących: dyrygenta Sebastiana Perłowskiego i Łukasza Kupca pełniącego rolę pana „Bethovena”, sprawił, że dzieci chętnie zgłaszały się i odgadywały zagadki muzyczne.

Najmłodsi przekonali się, że zabawa przy muzyce klasycznej jest nie tylko możliwa, ale przede wszystkim twórcza i fantastyczna!

Organizatorem koncertów było Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Bank Spółdzielczy w Dobczycach.

Tekst: Biuro promocji UGiM

Galeria zdjęć – Bajkowe Melodie, I Koncert

Galeria zdjęć – Bajkowe Melodie, II Koncert

Skip to content