Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Relacja z XXIV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika (Jerzy Cholewa)

ZWYCIĘŻYŁ MUCHA

9 lipca 2016 r. w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego w Dobczycach zakończyły się rozgrywki w grupie „A” XXIV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika. Rywalizowano od 25 VI 2016 r. systemem szwajcarskim, 9 rund, z maksymalnym czasem gry 4 godziny na partię. Sędziowali sędziowie klasy międzynarodowej Zygmunt Ryll i Andrzej Irlik. Turniej był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE a mogła w nim zagrać każda osoba znająca zasady gry królewskiej. Turniej A wygrał kandydat na mistrza Roman Mucha, reprezentant MKS MOS Wieliczka, zdobywca 8, 5 pkt. Drugi z 8 pkt. był Artur Jagła z M L K Sz. Myślenice a trzeci Mateusz Brożyna z MAT Myślenice, zdobywając 7,5 pkt. W tej grupie rywalizowało 14 osób w tym jedna kobieta a puchar dla najmłodszego uczestnika otrzymał Kamil Pawłowski, urodzony w 2008 r. Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Pawła Machnickiego i nagrodę pieniężną wręczył zwycięzcy turnieju dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach Andrzej Topa. Normy na wyższe kategorie szachowe wypełnili Jakub Bajer i Marcin Maniecki. Po zakończeniu turnieju delegacja organizatorów, sędziów i zawodników zapaliła znicze na symbolicznym grobie Józefa Dominika oraz grobach Marcina Pawlaka i Edwarda Miki.

SYMULTANA NA RYNKU W DOBCZYCACH

10 lipca 2016 r. na Rynku w Dobczycach, przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej rozegrano szachową symultanę. Z 14 osobami jednocześnie grał Krzysztof Kuta z Wieliczki, który od wielu lat gra w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Józefa Dominika w Dobczycach a w tegorocznym turnieju A zajął czwarte miejsce. Jego rywalami byli reprezentanci TKKF Dobczyce, LKS Dziecanovia Dziekanowice, MKS MOS Wieliczka oraz mieszkańcy Krakowa, Dobczyc, Drogini, Brzezowej. Krzysztof Kuta po ponad dwugodzinnej grze wygrał symultanę z wynikiem 11, 5 : 2,5 pkt. Zremisował partię z Elżbietą Dudą a pokonali Go tylko mieszkańcy Krakowa Szymon Józefczyk i Piotr Draus. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wielu spacerujących po Rynku widzów do oglądania szachowych zmagań. Wśród Nich byli między innymi Elżbieta Kautsch z rodziny Józefa Dominika i redaktor Dziennika Polskiego Andrzej Domagalski. Podczas symultany informacje o historii Festiwalu przekazywali sędzia główny Festiwalu Szachowego im. Józefa Dominika, sędzia klasy międzynarodowej FIDE Zygmunt Ryll oraz piszący ten tekst Jerzy Cholewa. Do zakończenia XXIV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego pozostał jeszcze Turniej Szachowy w grze błyskawicznej O Puchar IA Zygmunta Rylla. Turniej odbędzie się w sobotę 16 lipca 2016 r. od godz. 10 w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego w Dobczycach, przy ul. Szkolnej 43. Będzie on rozegrany systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund, z tempem gry 5 minut na partię dla zawodnika. Zgłoszenia przez system Chesssarbiter lub w dniu zawodów, bezpośrednio przed rozpoczęciem, na sali gry. Osoby znające zasady gry w szachy a zwłaszcza lubiące szybkie partie zapraszamy.

Jerzy Cholewa

Skip to content