Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Za nami VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O dobczycką kozę”

12 czerwca 2021 roku, w hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Dobczycką Kozę”. Od godzin porannych do godzin wieczornych tancerze rywalizowali o złote, srebrne i brązowe medale w 12 kategoriach.

I Blok Konkursowy (Eliminacje, Finały dzieci i młodzieży) wystartował o godzinie 09:30, zaraz po uroczystym Otwarciu Turnieju, którego dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Pan Tomasz Suś, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dobczycach – Pan Marek Kaczor, Radny Województwa Małopolskiego – Pan Stanisław Bisztyga, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach – Pan Andrzej Topa oraz Dyrektor Turnieju i Wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Kultury „Charstek” – Pan Adrian Kulik. II Blok Konkursowy (Eliminacje, Finały młodzieży i dorosłych) rozpoczął się o godzinie 15:30.

W Turnieju wzięło udział 17 klubów z całej Polski:

 • Zespół Pieśni i Tańca BESKID
 • Wielkopolski Klub Tańców Polskich
 • Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
 • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR
 • Zespół Folklorystyczny WIELKOPOLANIE
 • Zespół Pieśni i Tańca MAŁE ŻUŁAWY
 • Zespół Pieśni i Tańca SILESIANIE Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
 • Zespół Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork”
 • Zespół Tańca Ludowego „MAŁY GŁUSK”
 • Zespół Folklorystyczny MARYNIA
 • Zespół Tańca Ludowego NIEZAPOMINAJKA
 • Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”
 • Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LISIECKA
 • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”
 • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA
 • Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”
 • Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”.

Zmagania taneczne oceniali następujący sędziowie:

 • Jarosław Wojciechowski – Sędzia Ekspert z Warszawy
 • Jan Łosakiewicz – Sędzia Ekspert z Warszawy
 • Mariusz Krupiński – Sędzia Ekspert z Olsztyna
 • Ewa Miś-Krzemińska – Sędzia Konsultant z Nowej Rudy
 • Jacek Wójcik – Sędzia z Ostrołęki
 • Anna Smoroń – Sędzia Skrutiner z Krakowa.

Spośród dobczyckich uczestników turnieju, najlepiej zaprezentowali się: Wojciech Domagała i Kaja Kolińska, startujący w kategorii V B oraz Janusz Kozień i Lucyna Sławińska-Targosz, startujący w kategorii VIII. Obydwie pary stanęły na II miejscu podium w swoich kategoriach.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na Facebooku: Przejdź do albumu

Z wynikami Turnieju można zapoznać się w Wyciągu skrutinerskim

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Kultury „Charstek”, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF oraz Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, pana Tomasza Susia. Wydarzenie zostało wsparte przez Pana Stanisława Bisztygę, Firmę „Art Ogród” Dobczyce oraz Piekarnię-Cukiernię „Złoty Kłos”.

Patronat Medialny nad Turniejem objęła Telewizja Powiatowa Myślenice iTV Region Południe, która zrealizowała także transmisję online.

Opiekę medyczną nad uczestnikami wydarzenia sprawowali wolontariusze Malty oraz uczniowie Liceum Ratowniczego z Zespołu Szkół w Dobczycach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, a w szczególności wolontariuszom – rodzicom i starszym członkom ZPiT Dobczyce.

Zdjęcie przedstawia podium kategorii V B. Na 2 miejscu para Wojciech Domagała i Kaja Kolińska.
Skip to content