Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Otwarcie wystawy „Radiowe ślady historii”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na otwarcie wyjątkowej wystawy „Radiowe ślady historii”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 17 lipca 2021r. (sobota), o godz. 11:00 na parterze budynku Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (korytarz obok biura MGOKiS Dobczyce).

Swoją niezwykłą kolekcję starych radioodbiorników zaprezentuje dr inż. Ryszard Dulski, mieszkaniec Dobczyc, pasjonat i kolekcjoner. Miłośnik i konserwator pięknych eksponatów przybliży historię swojej kolekcji, a także opowie ciekawostki o antenach, sygnałach, stacjach nadawczych, falach przestrzennych, konfiskatach, ruchu oporu, używaniu odbiorników radiowych w czasie wojny oraz ich specjalnej budowie. Udział w wystawie będzie niezwykłą lekcją historii i fascynującą lekcją techniki dla każdego.

Zachęcamy do licznego udziału w otwarciu wystawy, a także do odwiedzania wspaniałej kolekcji starych radioodbiorników w godzinach otwarcia biura MGOKiS Dobczyce (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 21:00).

Plakat informujący o otwarciu wystawy "Radiowe ślady historii" w dniu 17.07.2021 roku o godz. 11:00.

Plakat informujący o wystawie "Radiowe ślady historii"
Skip to content