Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Zajęcia w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej – ruszyły zapisy!

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to atrakcyjny obiekt edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa, pożarnictwa oraz pierwszej pomocy. Jest to pierwsze tego typu miejsce na mapie Małopolski!

Zajęcia prowadzone są przez strażaka z ogromnym doświadczeniem i pasją oraz przez wykwalifikowanego ratownika. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak we właściwy sposób używać sprzętu domowego, jak zachować się w przypadku pożaru, jak uchronić się przed zatruciem dwutlenkiem węgla, jak udzielić pierwszej pomocy oraz skutecznie wezwać służby ratunkowe.

Uczestnicy zajęć będą mogli wcielić się w role strażaków, odsłuchać nagrań autentycznych zgłoszeń alarmowych, przebrać się w stroje strażackie czy wejść do prawdziwego wozu strażackiego. Uczestnicy zdobędą cenną i praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w trudnych sytuacjach, zdarzających się w życiu codziennym. Zajęcia wzbogacą dzieci w wiedzę, która może uratować ludzkie życie.

W programie zapewniamy 90 minut ciekawych zajęć na interaktywnej ścieżce edukacyjnej oraz 90 minut zajęć zajęć edukacyjnych z elementami pierwszej pomocy. Ilość miejsc jest ograniczona

Zajęcia przeprowadzone zostaną 20.07.2023 r., w godz. 09:00 – 12:00, w Centrum Edukacji przeciwpożarowej w Dobczycach, ul. Jagiellońska 44h (remiza strażacka OSP Dobczyce), Koszt: 20 zł / osoba / 3 godziny zajęć.

Zapisów można dokonać dzwoniąc na numer telefonu: 536 160 280 , 533 990 660 lub bezpośrednio w biurze MGOKiS (ul. Szkolna 43). Zapraszamy dzieci od 6 r. ż. oraz młodzież!

Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 18.07.2023 r. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i złożenie oświadczenia oraz dokonanie płatności w biurze MGOKiS. Oświadczenie dostępne jest na naszej stronie internetowej oraz w siedzibie MGOKiS Dobczyce, przy ul. Szkolnej 43.

Oficjalny plakat warsztatów przeciwpożarowych i z pierwszej pomocy, z motywem młodych strażaków i fantoma do sztucznego oddychania. Więcej informacji w tekście.

Fragment oficjalnego plakatu warsztatów przeciwpożarowych i z pierwszej pomocy, z motywem młodych strażaków. Więcej informacji w tekście.
Skip to content