Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Bajkowa zima

W czasie ferii zimowych zapraszamy wszystkie dzieci na cykl „Bajkowa zima”. Dla miłośników animacji przygotowaliśmy feryjną niespodziankę.

W dniach 15 i 22 lutego wyświetlimy 2 bajki:

 • 15.02.2024 – „Mavka i strażnicy lasu”
 • 22.02.2024 – „Wróżka Zębuszka”

  Obydwa seanse rozpoczną się o godzinie 10:00, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

  Bilety, w cenie 5 zł, będą w sprzedaży w dniach emisji (od godziny 9:30).

  Rezerwacje biletów grupowych przyjmowane są telefonicznie, pod nr. tel. 533 990 660. Cena 5 zł / os.

  Mavka i strażnicy lasu”
  Zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną animacja, oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań. Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki.

  Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat.

  Niestety sielankę zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca Mavkę i człowieka ma szansę przetrwać?

  Termin 15.02.2024. Godz. 10:00. Czas trwania: ok 90 min. Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43.

  Bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30).

  Rezerwacje telefoniczne biletów grupowych: Biuro MGOKiS, tel. 533 990 550

  Plakat animacji Mavka i strażnicy lasu, z motywem głównej postaci bajkowej. Plakat utrzymany w tonacji zieleni. Więcej informacji w tekście.

  „Wróżka Zębuszka”

  Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką.

  Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bra-cia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odna-leźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.„Wróżka Zębuszka” to najnowszy film Producentów animowanych hitów: „Ups: Arka odpłynęła”, „Ups2! Bunt na Arce” oraz kosmicznej komedii „Luis i obcy”.

  Termin 22.02.2024. Godz. 10:00. Czas trwania: 84 min. Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43.

  Bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30).

  Rezerwacje telefoniczne biletów grupowych: Biuro MGOKiS, tel. 533 990 550.

  Plakat bajki "Wróżka Zębuszka", z motywem bajkowych postaci. Kolorystyka wielobarwna. Więcej informacji w tekście.
  Zajawka cyklu bajkowa zima, z kadrami z bajek Mavka i strażnicy lasu oraz Wróżka Zębuszka.
  Skip to content